KONTAKTY

EVEAS, s.r.o.
Prejtská 333/287
018 41 Dubnica nad Váhom
tel: +421949699296
info@gelovenechty.eu

NAJPREDÁVANEJŠÍ


Rady a postupy
Ako správne naniesť gél na prirodzené nechty (bez tipov)

 

Prirodzené gelové nechty sa tvoria nanášaním vrstiev gélu na prírodné nechty. Vrstvy sa vzájomne spoja a tuhnú pôsobením svetla UV alebo LED lampy, čoho výsledkom je pevný necht.

Pokiaľ máte jemné a lámavé nechty ale nechete si lepiť umelé nechty je toto najvhodnejší a najprirodzenejší variat.

Pokiaľ máte krátke a polámané nechty musíte počkať kým spevnené nechty vrstvou gelu dorastú na požadovanú dĺžku, môže to nejakú chvíľu trvať ale výsledok stoji zato.

Ak máte dostatočne dlhé nechty stačí ich upraviť pomocou pilníka na požadovanú dĺžku, jemne zdrsniť povrch nechtu a zatlačiť samotnú nechtovú kožičku, aby sme mohli gel/gellak naniesť čo najtesnejšie a nezašpinili si pritom kožičku okolo nechtov.

Pri domácom používaní gelových lakov a gelov (najmä pri neskúsených prvých pokusoch) hrozí riziko pri pilovaní a zdrsňovaní samotného nechtu resp. pri pilovaní kvôli aplikácií nového gelu na odrastené nechty.

Tu treba dať pozor aby ste necht nespilovali viac ako je potrebné. Mohol by byť zbytočne tenký a oslabený.

Preto treba zaobchádzať s pilníkom opatrne a veľmi obozretne.

Modelovanie gélových nechtov sa neodporúča absolvovať najmä ak trpíte plesňou alebo kvasinkovým ochorením. Pokiaľ takéto ochorenie máte, najskôr ho treba vyliečiť až potom pristúpiť na úpravu nechtov gelovaním.

Ja som pri plesňovom ochorení nechtu (skôr býva na nohách, ako aj v mojom prípade) použila tea tree olej, ktorý dokáže pekne vyliečiť plesňové ochorenia nechtov.

Pokiaľ máte nechty zdravé môžete pristúpiť na samotnú úpravu nechtov a gelovanie. Vždy pri prirodzených nechtoch odporúčam použiť po zdrsnení samotného nechtu primer. Ten zaručí dlhšiu trvácnosť gélu na prírodnom nechte. Odmasťuje necht a tým zaručí lepšiu priľnavosť gélu k na nechtoch.

Primer sa nedáva do lampy, treba ho nechať uschnúť prirodzene na vzduchu. Následne by mala nasledovať podkladová báza priesvitného gellaku alebo samotný stavebný gel, je na vás, ktorú variantu si zvolíte.

Ja mám odskúšané aj robenie nechtov bez samotnej podkladovej bázy, kedy priamo na primer nanášame vrstvy farebného gelu. Podkladová vrstva je dôležitá hlavne z dôvodu aby bolo dodržané vrstvenie gelu/gellaku.

Na trhu existujú aj gellaky, ktoré v sebe spájajú všetky vrstvy teda podkladovú, farebnú aj vrchnú vrstvu. Mám odskúšané aj také, je však potrebné dodržať počet vrstiev, nakoľko gelové nechty budú pevné iba ak bude gél alebo géllak nanesený vo viacerých vrstvách nie iba v jednej.

Pri aplikácií iba jednej vrstvy gelu alebo gellaku nechty nie sú dostatočne pevné a samotný gel sa olupuje a môže prasknúť. Odporúčam teda, pokiaľ aj nanášate gel bez podkladovej vrstvy naniesť ho aspoň v 3 jemných vrstvách, ktoré treba nechať potrebný čas vytvrdnúť v lampe.

Nanášanie gélu nie je vôbec zložité. Pokiaľ si nechty viete lakovať, viete si ich aj gelovať. Princíp, najmä pri gellaku je rovnaký ako pri obyčajnom laku na nechty. Rozdiel je iba v samotnom schnutí gelu/gellaku a obyčajného laku.

Po aplikácií farebného gelu (aspoň v 2 tenkých vrstvách pri použítí podkladovej bázy alebo aspoň v 3 vrstvách bez použitia podkladového gelu) môžete pristúpiť k aplikácií vrchnej vrstvy. Pokiaľ máte na nechte nejaké nerovnosti nemusíte sa báť troška nerovné miesto zotrieť tekutinou alebo odlakovačom a jemnučko prebrúsiť pilníkom - vyrovnať a vyhladiť tak nerovnosť.

Po vyrovnaní prípadných nerovnosti môžete pristúpiť na aplikáciu vrchného gelu/gellakuVrchná vrstva môže byť bezvýpotková alebo výpotková. Existuje vrchná vrstva lesklá alebo matná. Bezvýpotkovú vrstvu nemusíte zotierať a nie je po vyschnutí lepkavá.

Výpotkovú vrstvu je potrebné zotrieť špeciálnym prípravkom na výpotok. Ja mám odskúšaný aj klasický odlakovač, ktorým to tiež môžete zotrieť, podstatné je aby necht neostal lepkavý. Po nanesení tejto vrchnej vrstvy (dá sa to zasa aj bez nej ale nie je to až také krásne lesklé) je necht hotový a treba už len prípadne doupravovať tvar nechtu.

Ideálne je po odrastaní nechtov udržovať prirodzenú dĺžku a tvar nechtov teda asi 3-5 mm špičky nechtu, takáto dĺžka nechtu zaručí že vyzerajú prirodezene a zároveň dlhšie vydržia.

Nižšie je na obrázku zhrnutý a znázornený postup:


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

KONTAKTY

EVEAS, s.r.o.

Adresa: Prejtská 333/287

PSČ: 018 41 Dubnica nad Váhom

Email: info@gelovenechty.eu

Telefón: +421949699296

M2VkMTM0N